Інвентаризація Києво-Печерської лаври виявила зникнення кількох цінних ікон, у зв'язку з цим відкрито кримінальне провадження. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» повідомив міністр культури Євген Нищук.

«Повну інвентаризацію вже частково зробили, звіти нам зараз надсилають. Є деякі втрати з ікон у Києво-Печерській лаврі... Так, ми робили ці звірки. Але з іншого боку, не треба казати, що вже щось там вивезено. Ці втрати могли бути в попередні часи, ще до 2003 року. Зараз на базі цієї звірки йдуть кримінальні провадження. Вся документація направляється у правоохоронні органи...», — сказав Нищук.

Міністр зауважив, що стосовно зникнення цих ікон буде окремий брифінг, після опрацювання всіх документів. «Повністю повідомимо про втрати у наших лаврах на прес-конференції», — додав він.

У грудні 2018 року повідомлялось, що Міністерство культури розпочало перевірку коштовностей і святинь Києво-Печерської лаври напередодні Об`єднавчого собору після звернень громадян.

Заступниця міністра культури України Тамара Мазур для Громадського зазначила, що такі звернення надходять не тільки від громадян, але і від громадських організацій, народних депутатів тощо.

Нагадаємо, 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки в очільника храму — митрополита УПЦ МП Павла.

3 грудня співробітники поліції та Служби безпеки прийшли з обшуками у декілька єпархій Української православної церкви Московського патріархату на Житомирщині та в Києві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Батогом чи пряником: як Московський патріархат долучають до нової автокефальної церкви

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.

6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зима минула» для розділення: промова Вселенського патріарха під час вручення томосу Україні

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: