До ПЦУ з московського патріархату за час війни перейшли 600 громад — Епіфаній
До Православної церкви України з Української православної церкви московського патріархату за 100 днів повномасштабного вторгнення росії перейшли вже понад 600 громад.
Про це повідомив предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в етері телемарафону, цитує «Укрінформ».
«Ми чуємо практично щодня про те, що та чи інша громада в тій чи іншій області ухвалює відповідне рішення, проводить збори. Більшість одноголосно ухвалює рішення про те, щоб долучитися до визнаної автокефальної помісної православної церкви», — сказав Епіфаній.
За словами предстоятеля ПЦУ, нині на духовному полі спостерігаються певні зрушення щодо єдності православних українців у єдиній вже визнаній помісній українській православній церкві.
московський патріархат і війна
Після повномасштабного російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії, пізніше подарував командувачу росгвардії віктору золотову ікону та благословив російських військових на війну в Україні. У квітні кирило виступив із промовою в храмі збройних сил рф, де розхвалював російських солдатів та поставив під сумнів незалежність України.
У відповідь сотні священників УПЦ вимагали віддати кирила під церковний трибунал через його позицію щодо війни в Україні та прихильність до «русского мира». У квітні священнослужителі зібрали понад 400 підписів під відповідним закликом.
Церкву московського патріархату вже заборонили в Конотопі та Броварах. А в Івано-Франківську просять президента й спікера Верховної Ради заборонити діяльність церкви московського патріархату по всій країні.
Водночас Священний синод Православної церкви України закликав архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади УПЦ московського патріархату приєднуватися до ПЦУ. Десятки громад УПЦ МП уже приєдналися до ПЦУ.
Після заяв про свою «незалежність» в УПЦ заявили, що для відновлення діалогу з ПЦУ хочуть, аби представники Православної Церкви України «припинили силові захоплення храмів та примусові переводи парафій». Окрім того, від ПЦУ вимагають «усвідомити, що їхній канонічний статус є фактично неавтокефальним».
- Поділитися: