До посольства Росії в Києві у день виборів президента РФ не пустили громадян Росії, які планували голосувати або наглядати за виборами.

До посольства Росії в Києві у день виборів президента РФ не пустили громадян Росії, які планували голосувати або наглядати за виборами. 

До виборчих дільниць допускають виключно осіб з дипломатичним статусом, повідомив кореспондент Громадського. Така ж ситуація в консульствах у Львові, Харкові і Одесі. 

Як повідомив кореспондент Громадського, через кордон поліції біля посольства Росії у Києві до дипустанови намагався пройти чоловік, який відмовився назватися, проте зазначив, що є спостерігачем від партії «Яблуко», і хоче наглядати за перебігом виборів президента Росії. Йому вдалося пройти повз очеплення, але до будівлі посольства він так і не потрапив.

Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

У поліції Громадському повідомили, що чоловіка не пустили до посольства, оскільки, хоча він і є громадянином Росії, він не має дипломатичного паспорта.

Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Наразі дипвідомство в Києві зачинене. За словами поліції це зробили для того, щоб «уникнути провокацій».

Посольство РФ в Україні повідомило, що в будівлі голосують співробітники посольства.

До будівлі з самого ранку прибули представники націоналістичних організацій, які розгорнули плакати та запалили фаєри. 

Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Нагадаємо, глава МВС України Арсен Аваков заявив, що росіян в Україні не допускатимуть до дипустанов РФ 18 березня для голосування на виборах президента.

Він наголосив, що голосування у дипломатичних представництвах та консульствах Росії на території України можливе лише за умови, якщо РФ відмовиться від проведення незаконних виборів у Криму.

Росія направила ноту до МЗС України з вимогою забезпечити російському дипломатичному представництву можливість «виконувати покладені на нього функції». Також Росія заявила, що розраховує на оцінку ООН та Організації з безпеки і співробітництва в Європі з приводу заборони росіянам голосувати на виборах президента в Україні.

У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії відбуваються масові порушення на виборчих дільницях

Поділитись: