18 березня у Росії відбулися вибори президента країни, призначені на день анексії Криму, чотири роки тому. Україна закликала світ не визнавати результатів таких виборів, також в Україні не допускали росіян до участі в голосуванні. Тим часом на виборчих дільницях у РФ зафіксували масові порушення процедури голосування.

Забезпечити явку — головне завдання на безальтернативних виборах в РФ, зазначає кореспондентка Громадського, яка перебуває у Москві. За її словами, поблизу виборчих дільниць влаштували концерти, «сезони їжі» та інші заходи, аби люди приходили голосувати. 

На відео ж, оприлюднених у соцмережах, можна побачити масове вкидання бюлетенів.

Як повідомляється на сайті опозиціонера Олексія Навального, якого не допустили до участі у виборах, спостерігачів у Кемерівській області та Краснодарському краї просто не пустили на дільниці, у Краснодарському краї сиділи люди «від адміністрації» і казали, що місце спостерігачів вже зайнято.

Відеоспостереження зафіксувало наприклад, що на Далекому Сході в урнах для голосування лежали бюлетені ще до відкриття дільниць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада Путіна тепер безмежна — політичний оглядач Михайло Фішман про вибори президента РФ

ЦВК Росії на це відписало, що «проголосували члени комісії та  спостерігачі, які працюють на дільниці».

За законом до початку голосування урна повинна бути порожньою та опечатаною.

Також виборці спеціально псували бюлетені.

Ще один приклад масового вкидання бюлетенів.

Зазначалося про підвоз виборців автобусом із номерами дільничого виборчкому.

Група спостерігачів з Москви, Петербурга та Казані, що стежила за перебігом голосування на виборах президента РФ в Дагестані, заявила про численні вкидання і навіть побиття на виборчих дільницях.

У Дагестані на виборчій дільниці, на журналіста, який висвітлював вибори, напав чиновник. Співробітник адміністрації одного з районів Махачкали вдарив журналіста «РИА Дербент» Маліка Бутаєва по обличчю за те, що той знімав роботу комісії на відео. Порушника доставили до відділку поліції.

Новосибірська обласна організація КПРФ опублікувала на своєму сайті перші результати голосування на виборах президента Росії в Новосибірській області. Та згідно із законом публікувати підсумки голосування до закриття всіх виборчих дільниць в Росії заборонено.

А у Саратові до списку виборців включили чоловіка, який помер 14 років тому. У Москві на двох виборчих дільницях (№1204 і №1353) через порушення запломбували урни. Тим часом у анексованому Севастополі за участь у незаконних виборах окупаційна влада вручала медалі

У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін завершив передвиборчу кампанію багатотисячним мітингом в анексованому Криму.

Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не дозволити Росії провести вибори у Криму. У МЗС України попередили, що проти причетних до виборів президента РФ у Криму застосують санкції.

У російських виборах взяли участь чинний президент РФ Володимир Путін, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник «Яблука» Григорій Явлінський та журналістка Ксенія Собчак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що кандидати на президентських виборах у Росії говорять про Україну

 

Поділитись: