У Генеральній прокуратурі України не виключають, що до справи про виведення коштів з ПриватБанку його колишніми власниками олігархами Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим можуть бути причетні колишні чиновники.

Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка в інтерв’ю виданню «Апостроф».

«Треба розуміти, що по ПриватБанку величезний обсяг матеріалів. Це все треба аналізувати. Плюс це складна сама по собі справа. Вона не настільки проста, як може виглядати на перший погляд. До неї можуть бути залучені не лише колишні бенефіціари, а й колишні високопосадовці. Тому результат може бути насправді цікавим і досить непередбачуваним», — повідомив Рябошапка.

Він зазначив, що наразі існує 2 справи щодо ПриватБанку: одна у ГПУ, а інша у НАБУ. Наразі їх мають об'єднати.

« І там, і там зібрані великі масиви матеріалів, тому що було проведено дуже багато слідчих дій і є сенс зараз об’єднати ці два провадження в одне, консолідувати в одних руках, об’єднати весь масив матеріалів і рухатись вже далі швидше», — зазначив генпрокурор.

Раніше у Національному банку повідомили, що попросили нового генпрокурора розслідувати виведення коштів з ПриватБанку.

Нагадаємо, що після націоналізації ПриватБанку НБУ замовило дослідження міжнародної аудиторської компанії Kroll. Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Колишній голова ГПУ повідомляв, що юридично Коломойський не завдавав ПриватБанку збитків на 5,5 мільярда доларів.

Поділитись: