До суду скерували справу про рекордний хабар у 22 млн євро

Справу щодо рекордного хабаря у 22 мільйони євро за можливість збудувати метро в місті Дніпро скерували до суду.
Про це повідомили в САП та НАБУ.
18 січня правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього народного депутата VIII скликання Максима Микитася.
За даними слідства, у жовтні ексдепутат запропонував меру Дніпра Борису Філатову хабар за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом.
Гроші він обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту — до 2027 року. «Лояльність» мера ексдепутат оцінив у 10% від вартості проєкту (220 млн євро), що становить відповідно 22 млн євро. Це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні.
Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку.
Правоохоронці почали розслідування за заявою Бориса Філатова. Микитася затримали, йому повідомили про підозру за ч. 4 ст. 369 Кримінального Кодексу України. Санкція цієї статті передбачає від 5 до 10 років за ґратами з конфіскацією майна або без такої. За рішенням суду його відправили під варту з альтернативою внесення 100 млн гривень застави.
Що відомо про Микитася?
У 2010-2016 роках він був президентом державної будівельної корпорації «Укрбуд». А з 2014 до 2015 року був депутатом Київської міської ради, заступником голови комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.
Максим Микитась був народним депутатом 8 скликання (2014-2019 роки), обраний влітку 2016 року на проміжних виборах за округом №206 (Чернігівська область) як безпартійний самовисуванець.
2019 року Микитасю повідомили про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень.
Йому інкримінують організацію укладання договорів між підконтрольними йому особами — керівниками будівельної компанії, бенефіціарним власником якої був народний обранець, — та командувачем Нацгвардії України щодо обміну нерухомості Нацгвардії в Печерському районі Києва на нерухомість на околиці міста (біля станції метро «Червоний хутір»). Унаслідок цього нерівнозначного обміну держустанові завдано збитків на понад 81 млн гривень.
2020 року Микитась пішов на угоду зі слідством за цією справою і його звільнили з-під варти. У межах цієї справи Микитась також отримав підозру за підроблений висновок судового експерта з оцінкою реальної ринкової вартості об’єктів нерухомості на Печерську та на околиці Києва. Наразі цю справу слухають у суді.
Окрім того, Микитася підозрювали у викраденні його колишнього юриста Олега Мірошниченка та вимаганні 800 тисяч доларів США.
- Поділитися: