УКРАЇНА

До України не пустили грузинських журналістів

6 грудня, 2017 15:10
УКРАЇНА/До України не пустили грузинських журналістів
Зберегти
Вигляд
Українські прикордонники відмовили у в'їзді до країни журналістам Грузії.

Українські прикордонники відмовили у в’їзді до країни журналістам Грузії.

Як повідомив «Перший канал» Грузії, у в’їзді відмовили трьом співробітникам телеканалу — журналістці Саломе Кокіашвілі, операторові Зазі Шуквані й інженерові Левану Гулбані.

Спочатку їх затримали на кілька годин в аеропорту, а потім оголосили про відмову пускати на територію країни.

У грузинському диппредставництві стверджують, що українська сторона пояснила відмову заходами безпеки.

Видання «Грузія онлайн» повідомило, що 5 грудня в Україну не допустили двох кореспондентів інших грузинських телеканалів — Тамари Нуцубідзе з «Руставі 2» і Вахо Саная з «Першого каналу» Грузії.

За словами журналістів, їм відмовили, бо вони начебто «не змогли вказати мету приїзду до Києва», хоча самі медійники вважають, що пояснили мету.

5 грудня до квартири Саакашвілі прийшли з обшуками. Політика затримали, але його прихильники заблокували авто  силовиків і звільнили політика. Після цього Саакашвілі разом із соратниками попрямував під Верховну Раду, де влаштували мітинг.

Генпрокурор Луценко заявив, що затримання Саакашвілі пов’язане з доказами фінансування мітингів «Руху нових сил» під Радою  олігархом-утікачем Сергієм Курченком. За даними ГПУ, команда Саакашвілі отримала 500 тисяч доларів від Росії. 

Генпрокуратура оголосила Саакашвілі в розшук. Також генпрокурор закликав Саакашвілі з’явитися до слідчого СБУ вранці 6 грудня на 09:00.

Громадське слідкувало наживо з подіями навколо затримання Саакашвілі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прорив у наручниках: що зірвало затримання Саакашвілі

Уранці, 6 грудня, під стінами Ради сталися сутички між поліцією та прихильниками Саакашвілі. Протестувальники повідомили про штурм наметового містечка. Унаслідок сутичок постраждали близько 10 людей. Самого Саакашвілі в наметовому містечку не було. У МВС заявили, що не штурмували табір — поліція і СБУ шукали Саакашвілі. За даними поліції, постраждали 11 правоохоронців

Пов`язані новини