До України прибув лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер, який відстоює виділення $60 млрд допомоги Києву

Зліва направо: Меґґі Гассен, Джек Рід, Річард Блюменталь, Чак Шумер, Бріджит Брінк та Майкл Беннет
Зліва направо: Меґґі Гассен, Джек Рід, Річард Блюменталь, Чак Шумер, Бріджит Брінк та Майкл БеннетБріджит Брінк / X

До України приїхав Чак Шумер — демократ, лідер більшості в Сенаті США (верхня палата Конгресу).

Про це повідомила пані посол США в Україні Бріджит Брінк.

Окрім Шумера, приїхали також американські сенатори-демократи Річард Блюменталь, Джек Рід, Майкл Беннет та Меґґі Гассен.

Шумер повідомив, що приїхав з делегацією, щоб зустрітися з президентом Володимиром Зеленським.

«...щоб показати українському народу, що Америка підтримує їх, показати нашим союзникам по НАТО та європейським союзникам, що ми підтримуємо їх, дізнатися про зброю, яка життєво потрібна Україні, і захистити нашу демократію та національну безпеку», — зазначив він.

Нагадаємо, Шумер та інші сенатори-демократи відстоювали законопроєкт про виділення допомоги Україні, який блокували республіканці в Палаті представників — нижній палаті Конгресу США.

Шумер заявив, що після повернення з України планує чітко пояснити спікеру Палати представників США Майку Джонсону та іншим у Конгресі, хто перешкоджає військовій та економічній підтримці України, «що саме поставлено на карту тут, в Україні, для решти Європи, для вільного світу».

Більше контексту

Законопроєкт включає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити його.