УКРАЇНА

До завершення екстрадиції Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило — Луценко

17 вересня, 2018 16:57
УКРАЇНА/До завершення екстрадиції Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило — Луценко
Зберегти
Вигляд
До завершення процедури екстрадиції у Росію громадянина РФ Тимура Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило.

До завершення процедури екстрадиції у Росію громадянина РФ Тимура Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час брифінгу.

«За два роки процесу над Тумгоєвим, який розшукується за червоною картою Інтерполу за участь у міжнародно визнаній терористичній організації «Ісламська держава» на території Сирії, про що він особисто підписав протокол у момент затримання, ним, його адвокатами або побратимами не було повідомлено про ймовірну його участь у будь-якому з добровольчих батальйонів або збройних силах України», — зазначив генпрокурор.

«До самого завершення екстрадиції жодних заяв про участь у тому чи іншому добровольчому батальйоні не надходило», — додав він.

Луценко також розповів, що приблизно рік тому, після зміни запобіжного заходу, коли Тумгоєва звільнили з-під варти до завершення естрадиційного процесу, він кілька днів перебував за 30 км від Маріуполя вглиб української території, підконтрольної уряду.

«Він, згідно з технічними даними українських спецслужб перебував за 30 км від Маріуполя вглиб української території менше, ніж тиждень, — кілька днів», — додав Луценко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо

13 вересня прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів.

У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій під будівлею Генеральної прокуратури України у зв’язку з екстрадицією у Росію громадянина РФ Тимура Тумгоева, який імовірно воював на Донбасі.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

У поліції заявили, що під час сутичок постраждали семеро правоохоронців. За фактами подій внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за двома статтями Кримінального кодексу України — ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 296 (Хуліганство).

Пов`язані новини