У зоні бойових дій на Донбасі 17 листопада бойовики два рази порушили режим «всеосяжного перемир'я». Обійшлося без жертв і поранень серед українських військовослужбовців.

Про це повідомляє пресцентр операції Об’єднаних сил.

Так, поблизу Новотроїцького бойовики відкривали вогонь із ручного протитанкового гранатомета, а в районі Шумів — з автоматичного станкового гранатомета та стрілецької зброї.

Від початку поточної доби, 18 листопада, порушень режиму тиші на всіх ділянках лінії зіткнення не зафіксовано. 

Від початку «перемир'я» (27 липня) і до вечора 16 листопада включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 2 425 порушень режиму тиші, зокрема 968 вибухів, 49 невизначених боєприпасів, 30 спалахів дульного полум'я, 26 освітлювальних ракет і 1 352 черги та постріли.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир'я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

А ось 29 жовтня бойовики п’ять разів порушили режим тиші, внаслідок чого двоє українських військовослужбовців зазнали поранень. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових. Так, від початку «всеосяжного перемир'я» внаслідок обстрілів бойовиків загинули троє українських військових.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.

Поділитись: