Війна

Добровольці заявляють, що видворений до РФ росіянин Тумгоєв воював на Донбасі

6 жовтня, 2018 19:27
Війна/Добровольці заявляють, що видворений до РФ росіянин Тумгоєв воював на Донбасі
Зберегти
Вигляд
lead
Командир батальйону імені Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський, а також командир 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрій Гергерт заявили, що екстрадований до Росії Тимур Тумгоєв воював у складі батальйону імені Шейха Мансура на Донбасі у 2017 році.

Командир батальйону імені Шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський, а також командир 8-го батальйону Української добровольчої армії Андрій Гергерт заявили, що екстрадований до Росії Тимур Тумгоєв воював у складі батальйону імені Шейха Мансура на Донбасі у 2017 році.

Про це Муслім Чеберлоєвський та Андрій Гергерт повідомили в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Чеберлоєвський розповів, що Тумгоєв потрапив в Україну у 2016 році.

«Історія почалася вдома, на Кавказі, коли ми встали проти Росії. Таких Росія оголошує в розшук «Інтерполу», звинувачуючи в тероризмі... Він виїхав і потрапив до Туреччини, там він побув якийсь час, у 2016 році він прилетів сюди, до Харкова, де його затримали співробітники СБУ, ось так почалася його історія на території України», — сказав Чеберлоєвський.

За його словами, СБУ у 2017 році вже намагалась екстрадувати Тумгоєва до Росії: тоді він лезом порізав собі вени та шию і його госпіталізували, за цією причиною екстрадицію відклали.

Згодом, за словами Чеберлоєвського, прокуратура відпустила Тумгоєва на поруки, він чотрири місяці перебував у Харкові, а потім — потрапив у батальйон імені Шейха Мансура, на Донбас.

Командир 8-го батальйону УДА Андрій Гергерт у студії Громадського Фото: Громадське

Командир 8-го батальйону УДА Андрій Гергерт також заявив, що Тумгоєв воював на Донбасі.

«Так, я його бачив, так ця людина брала участь в складі батальйону імені Шейха Мансура… Ця людина воювала у складі цього батальйону, перебувала не постійно в окопах, а 2-3 тижні після того він їздив відмічатись (у слідчого, ред.), після того — лікуватись. Потім 2-3 тижні чи місяць була хвора дружина, яка померла. Ми шукали для нього гроші разом, спільно шукали лікарів», — розповів Гергерт.

На питання, у яких боях і де конкретно воював Тумгоєв на Донбасі, Муслім Чеберлоєвський відповів:

«На сьогодні активних бойових дій по лінії фронту немає, тобто якихось наступів. Але щодня відбувають якісь перестрілки, бомбардування з важкої зброї. І наші бійці разом з українськими військовими в окопах сидять і чергують, бувають якісь вилазки».

Водночас на питання, чи воював Тумгоєв у Сирії, зокрема, на боці «Ісламської держави», у чому його звинувачує РФ, Чеберлоєвський відповів заперечливо.

«Ми кажемо, що такого не було, ми так стверджуємо, доводимо і доведемо. Це наша позиція. У нашому підрозділі перебувають хлопці, які ніколи не їздили ні в яку країну».

17 серпня генпрокурор Юрій Луценко під час брифінгу в Києві заявив, що немає ніяких доказів участі Тимура Тумгоєва в бойових діях на Донбасі на боці України.

Крім того, заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що за останні 4 роки Росія видала Україні понад 90 правопорушників.

13 вересня прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням «вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів».

У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій влаштували акцію під будівлею ГПУ у зв’язку з екстрадицією до Росії Тимура Тумгоева.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

Глава ГПУ заявив, що Європейський суд із прав людини відмовив адвокатам Тумгоєва у зупинці його екстрадиції ще у 2016 році.

Пов`язані новини