УКРАЇНА

За останні 4 роки РФ видала Україні понад 90 правопорушників — Генпрокуратура

17 вересня, 2018 19:50
УКРАЇНА/За останні 4 роки РФ видала Україні понад 90 правопорушників — Генпрокуратура
Зберегти
Вигляд
Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що за останні 4 роки Росія видала Україні понад 90 правопорушників. Раніше очільник ГПУ Юрій Луценко повідомив, що Україна екстрадувала до Росії близько 100 осіб.

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що за останні 4 роки Росія видала Україні понад 90 правопорушників. Раніше очільник ГПУ Юрій Луценко повідомив, що Україна екстрадувала до Росії близько 100 осіб.

Єнін розповів в коментарі Громадському, що РФ видала Україні осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів.

«Серед них є вбивці двократної призерки Чемпіонату світу, є ті особи, які підозрювалися у вбивстві інкасаторів, у зґвалтуванні малолітніх і дуже-дуже багато резонансних злочинів», — наголосив він.

Єнін підкреслив, що існуючий механізм екстрадиції, зокрема з РФ, дозволяє притягнути до відповідальності людей, які вчинили тяжкі злочини в Україні.

Він додав, що Україна здебільшого видає Росії осіб, підозрюваних у вбивствах, пограбуваннях та інших злочинах насильницького характеру.

«Тут питання стоїть достатньо різко: або ми видаємо цих осіб Російській Федерації, або ми, мабуть достатньо безпідставно, будемо сподіватися, що зазначені особи відмовляться від типового для них заняття і не будуть тим самим займатися на території України», — резюмував Єнін.

Раніше Єнін заявив, що громадянин РФ Тимур Тумгоєв, якого Україна екстрадувала в Росію, зізнався в тому, що воював у Сирії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо

13 вересня прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів.

У Росії Тумгоєва обвинувачують у тому, що він брав участь в бойових діях у Сирії в складі одного з формувань угруповання «Ісламська держава».

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій під будівлею Генеральної прокуратури України у зв’язку з екстрадицією у Росію громадянина РФ Тимура Тумгоева, який імовірно воював на Донбасі.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

У поліції заявили, що під час сутичок постраждали семеро правоохоронців. За фактами подій внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за двома статтями Кримінального кодексу України — ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 296 (Хуліганство).

 

Пов`язані новини