Європейський суд із прав людини відмовив захисту громадянина РФ Тимура Тумгоєва в зупинці екстрадиції та визнав її такою, що може бути здійснена без небезпеки для його життя та здоров’я.

Європейський суд із прав людини відмовив захисту громадянина РФ Тимура Тумгоєва в зупинці екстрадиції та визнав її такою, що може бути здійснена без небезпеки для його життя та здоров’я.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час брифінгу.

«У справі Тумгоєва Європейський суд із прав людини відмовив його захисту в зупинці екстрадиції з політичних причин через те, що він може бути підданий катуванням або смерті на території РФ. Таке звернення розглядалося, він зупив екстрадицію, але в кінці 2016 року постановив відмовити захисту Тумгоєва та визнати екстрадицію такою, що може бути здійснена без небезпеки для його життя та здоров’я», — розповів Луценко.

Раніше генпрокурор заявив, що до завершення процедури екстрадиції Тумгоєва жодних заяв про участь у добровольчому батальйоні не надходило.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна видала ФСБ росіянина Тумгоєва: що відомо

13 вересня прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко повідомив, що Україна екстрадувала Росії громадянина Російської Федерації Тимура Тумгоєва з дотриманням вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів.

У Росії Тумгоєва обвинувачують в участі у формуванні «Ісламської держави», яке працювало проти урядових військ Сирійської Арабської Республіки.

Удень 17 вересня представники націоналістичних організацій під будівлею Генеральної прокуратури України у зв’язку з екстрадицією у Росію громадянина РФ Тимура Тумгоева, який імовірно воював на Донбасі.  Між силовиками та представниками націоналістичних рухів сталися сутички.

У поліції заявили, що під час сутичок постраждали семеро правоохоронців. За фактами подій внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за двома статтями Кримінального кодексу України — ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 296 (Хуліганство).

Поділитись: