Український дочірній банк російського державного «Сбербанку» планує оскаржити розмір штрафу, який на нього наклав Національний банк України за порушення законодавства у сфері запобігання відмиванню коштів.

«Банк залишає за собою право оскаржити розмір призначеного регулятором штрафу в судових інстанціях», — повідомили на офіційному сайті «Сбербанку», коментуючи штрафні санкції Нацбанку.

Зокрема, там вважають, що накладання на «Сбербанк» штрафу є «неринковим та частково протекціоністським заходом», а також є «непропорційним тим заходам, які банк вчинив для посилення контролю за внутрішніми операціями».

«У своїх документах НБУ використовує досить розмиті формулювання. Зокрема, «операції, що містять ознаки, які можуть бути пов'язані з відмиванням злочинних доходів». Сам по собі факт застосування умовного способу в справі, результатом якого планується штраф в 94,737 млн гривень, вже досить спірний», — заявили у «Сбербанку».

Крім цього, у російському банку додали, що законодавство у сфері фінансового моніторингу в Україні є таким, що його можна трактувати по-різному, а дії Нацбанку «не сприяють розвитку фінансового сектора України».

«Подібними діями НБУ створює невиправдане фінансове навантаження на банки, що очевидно не сприяє зміцненню стійкості фінансового сектора в Україні. У сукупності зі складнощами роботи судової системи та суб'єктивним підходом до трактування законодавства можемо констатувати зростання рівня ризиків для ведення бізнесу в Україні», — додали в «дочці» російського державного банку.

Нагадаємо, що Національний банк наклав на «Сбербанк» в Україні штраф у розмірі 94,7 мільйона гривень за порушення законодавства у сфері запобігання відмиванню коштів. Зокрема, банк підозрюють у проведенні великих фінансових операцій за фіктивними документами та незаконні операції з видачі готівки.

Раніше повідомлялось, що Нацбанк перевірить «Сбербанк» на початку 2019 року.

Також у Нацбанку закликали суди не арештовувати активи російських банків в Україні задля уникнення їхньої ліквідації.

12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Також зазначається, що російські державні банки, зокрема «Сбербанк», оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Також стало відомо, що 23 листопада суд зняв арешт з активів російського «Сбербанку» в Україні.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

Поділитись: