Економіка / Бізнес

Нацбанк оштрафував «дочку» російського «Сбербанку» на 94,7 млн грн за відмивання коштів

Нацбанк
Економіка/Бізнес/Нацбанк оштрафував «дочку» російського «Сбербанку» на 94,7 млн грн за відмивання коштів
Зберегти
Вигляд
Національний банк наклав штрафи на низку банків, що працюють в Україні, за порушення законів у сфері запобігання відмиванню коштів. Зокрема, там наклали штраф у розмірі 94,73 мільйона гривень на «дочку» російського державного «Сбербанку».

Зазначається, що штраф на «Сбербанк» наклали через повторне проведення великих фінансових операцій на 3 мільярди гривень, які були здійснені за фіктивними документами.

Крім цього, «Сбербанк» підозрюють у здійсненні фіктивного підприємництва та інших порушеннях українського законодавства.

«Так, після отримання попереднього акту перевірки НБУ, в якому було зафіксовано здійснення банком ризикової діяльності на загальну суму понад 1 млрд грн, які зокрема полягали у видачі з рахунків клієнтів-юридичних осіб готівкових коштів, банк не припинив подібну діяльність, змінив схему видачі готівки і в рази збільшив обсяг операцій, які містять ознаки таких, що можуть бути пов’язані з легалізацією кримінальних доходів», — йдеться у повідомленні Нацбанку.

Окрім «Сбербанку», НБУ наклав 3 мільйони гривень штрафу на банк «Глобус» та 450 тисяч гривень на «Райффайзен банк Аваль» за порушення умов фінансового моніторингу та здійснення ризикових операцій.

Раніше повідомлялось, що Нацбанк перевірить «Сбербанк» на початку 2019 року.

Також у Нацбанку закликали суди не арештовувати активи російських банків в Україні задля уникнення їхньої ліквідації.

12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Також зазначається, що російські державні банки, зокрема «Сбербанк», оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Також стало відомо, що 23 листопада суд зняв арешт з активів російського «Сбербанку» в Україні.

27 листопада Національний банк України визнав «ВТБ банк» в Україні неплатоспроможним.

Пов`язані новини