В Ірані громадянам пропонують завантажити додаток AC19, який начебто дозволяє визначити, чи є в людини коронавірус. Водночас експерти вважають, що додаток відстежує пересування мільйонів людей.

Про це повідомляє Vice.

3 березня іранці отримали від Міністерства охорони здоров'я повідомлення з закликом завантажити додаток AC19. У відомстві пропонують використовувати програму для «діагностики коронавірусу у себе та близьких перед тим, як відправитись до лікарні».

Після завантаження додатку у користувачів просять номер телефону, а також питають дозвіл на відстеження перебування.

Деякі отримують прохання про відстеження геолокації англійською мовою, а не фарсі. Як пише видання, більшість іранців не знатимуть про що їх питають.

Крім того, 40% користувачів Android в Ірані використовують стару версію операційної системи. Через це вони не бачать повідомлення про те, що додаток хоче відстежити їхнє пересування.

Іранський активіст Нариман Гаріб, який проживає в Лондоні, розповів Vice, що додаток може стежити за переміщеннями користувачів у режимі реального часу.

Іранський уряд називає AC19 додатком, який допоможе самостійно діагностувати зараження коронавірусів за допомогою опитування. У додатку є питання, на які можна відповісти «так» чи «ні». Після проходження тесту користувач відсилає свої результати уряду, отримує результат «тестування» та рекомендації.

Точно невідомо, скільки людей завантажили додаток. 11 березня міністр інформаційних та комунікаційних технологій Ірану опублікував карту, на якій вказано точне розташування близько трьох мільйонів користувачів AC19.

За останніми даними, Іран третя країна у світі за кількістю інфікованих коронавірусом. Там 12 729 інфікованих.

В Україні наразі відомо про три випадки зараження коронавірусом. Один із них летальний — 13 березня від коронавірусу померла 71-річна пацієнтка з Радомишля на Житомирщині.

Поділитись: