Додому повернулися 116 захисників, а перший Leopard 2 вже летить до України: головні новини за 4 лютого

В Україну з російського полону повернулися 116 бійців, з Канади летить перший Leopard 2, а з контрактів на закупівлю продуктів для військових хочуть прибрати ціни на окремі харчові продукти. Зібрали головні новини за 4 лютого.
Обмін полоненими
4 лютого додому з російського полону повернули 116 людей, зокрема оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, снайперів з Бахмутського напрямку.
За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, серед звільнених — двоє офіцерів та 114 рядових і сержантів.
Заступник начальника Головного управління розвідки Дмитро Усов заявив, що стан здоров’я звільнених з російського полону військових незадовільний. Наразі всі вони перебувають у лікарні, де отримують першу медичну допомогу. Попереду на них чекає лікування та реабілітація.
Перший Leopard 2 летить до України
З Канади вилетів літак із першим танком Leopard 2 німецького виробництва. Загалом Канада погодилася передати Україні чотири танки такої моделі.
Також 4 лютого прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта підтвердив відправлення Україні бойових танків Leopard 2.
Водночас засновник бельгійської компанії OIP Land Systems, яка викуповує стару військову техніку, пропонує продати західні танки для Сил оборони України.
Зокрема, компанія підприємця має на околицях Турне у Бельгії цілий ангар з 50 танками Leopard 1. Уряд Бельгії, який не має у своїх запасах танків, не проти викупити їх та передати ЗСУ. Але не за тією ціною, яку пропонує торговець.
Закупівля харчів для військових
Міністр оборони Олексій Резніков провів закриту зустріч із представниками громадськості та журналістами щодо історії із закупівлею харчів. Журналіст Юрій Ніколов, який був присутній на заході, розповідає, що Резніков намагався відвернути увагу від справжніх цін, за якими міністерство оплачує бізнесменам постачання продуктів.
За словами Ніколова, міністр оборони запропонував змінити систему закупівель у такий спосіб, щоб повністю прибрати з контрактів ціни на окремі харчові продукти.
Аварія в Одесі
Зранку 4 лютого сталася друга за добу масштабна аварія на підстанції в Одесі. Внаслідок цього місто й частина Одеського району виявилися тимчасово знеструмлені.
Наразі до електропостачання вдалося підключити критичну інфраструктуру. Зокрема системи водопостачання, водовідведення та теплозабезпечення.
За інформацією Одеської ОДА, станом на вечір 4 лютого світла немає майже у 500 тисяч абонентів.
Обмеження цін на російські нафтопродукти
Рада Євросоюзу офіційно повідомила про запровадження обмежень цін на нафтопродукти, які походять або експортуються з росії.
Так, країни домовилися про обмеження цін на російські нафтопродукти у 45 доларів за барель для продуктів зі знижкою (наприклад мазут) та 100 доларів за барель для преміальних продуктів (наприклад дизельне пальне).
Зміни виплат військовим
Олег Рогаль, начальник відділу грошового забезпечення та заробітної плати Управління соціальної підтримки Міністерства оборони, виступив з новим роз’ясненням щодо змін виплат грошового забезпечення з 1 лютого 2023 року.
Виплати додаткової винагороди у 100 тисяч гривень військовослужбовцям, які беруть участь у бойових діях безпосередньо на лінії зіткнення, не зміняться.
Однак грошова винагорода не буде виплачуватися військовослужбовцям, які проходять службу у військових частинах та підрозділах, що не входять до складу угруповань Сил оборони або резерву Головнокомандувача ЗСУ і перебувають поза межами районів ведення бойових дій.
Інші новини за день
- Через напад росії на Україну загинули щонайменше 460 дітей.
- У Бахмуті загинув волонтер зі США, який допомагав цивільним українцям.
- У росії запропонували обміняти демонтовані у Дніпрі пам’ятники на дрова. У міськраді відповіли.
- У Великій Британії запевнили, що виділена Україні техніка має якнайшвидше надійти на фронт.
- Австрія допускає делегацію рф на засідання ОБСЄ, але не хоче, щоб та відвідувала бал у Відні.
- Очільниця ДПС у Києві Оксана Датій, у якої проводили обшуки, написала заяву на звільнення, повідомляють ЗМІ.
- «Дію» можуть запровадити також у країнах Азії та Африки.
- «Нафтогаз» хоче збільшити власний видобуток газу на мільярд кубометрів вже у 2023-му.
- Поділитися: