Дохідність українських євробондів підскочила до нового максимуму на тлі поширення коронавірусу
Відсоткові ставки за єврооблігаціями України, які обертаються на міжнародних ринках, зросли до рекордних 11,5—14% річних — це означає збільшення видатків держави на обслуговування боргу.
Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на джерела на фінансовому ринку, за останній тиждень відсоткові ставки за українськими бондами зросли на 1,5-5,1 процентні пункти (залежно від терміну погашення).
Зокрема, євробонди, які Україна має погасити у вересні 2020 року, зросли з 8% річних до 13,1% річних, євробонди зі строком погашення у 2022 році — з 9,5% річних до 14% річних.
Найбільш довгострокові єврооблігації України також зросли, хоча не так суттєво. Наразі держава має виплачувати за ними 11,6% та 13% річних (зростання склало 1,7-2,9 процентні пункти).
Разом з цим, рекордно впала вартість українських варантів, які ще наприкінці лютого коштували 107,5% від номіналу: наразі їхня вартість складає 52,6% від номіналу.
Нагадаємо, що ВВП-варанти — це цінні папери, які України випустила в межах реструктуризації державного боргу міністеркою фінансів Наталією Яресько у 2015 році.
Тоді кредитори України погодилися частково пробачити борг України, натомість прив'язавши виплати за непробаченим боргом до економічного зростання. Іншими словами, чим вищі темпи зростання ВВП України, тим більшими будуть виплати за державним боргом України
Через пандемію коронавірусу на світових фінансових ринках триває паніка та криза.
16 березня світові фондові ринки через кризу, спричинену коронавірусом, просіли на більш ніж 12%. Ціни на нафту впали нижче 29 доларів за барель.
Через це на біржі застосували механізм призупинки торгів акціями на 15 хвилин. Подібний механізм востаннє застосовували 12 березня, а перед цим — 9 березня.
Не заспокоїло паніку інвесторів на ринку навіть рішення Федеральної резервної системи США знизити ключову ставку до 0-0,25% річних (це має стимулювати економічну активність та здешевити кредити у США).
12 березня найбільші фондові індекси США «просіли» на понад 7%, а за підсумками торгів падіння акцій стало найбільшим з 1987 року.
19 березня ціни на нафту впали до 17-річного мінімуму.
- Поділитися: