В уряді повідомили, що у 2019 році середня зарплата в Україні у доларовому еквіваленті має досягти рівня 2013 року.

«Я думаю, що реально в 2019 році, зберігаючи такі темпи росту економіки, розмір середньої зарплати в доларовому еквіваленті досягне докризового рівня вже в цьому році», — повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко в інтерв'ю одному з українських телеканалів.

Водночас він додав, що згідно з прогнозами Світового банку та МВФ розмір середньої зарплати українців має досягти рівня 2013 року (у доларовому еквіваленті) лише у 2021 році.

«Сьогодні ж ми робимо все для того, щоб зростання соціальних стандартів і заробітних плат відбувалося швидшими темпами, ніж зростання інфляції», — додав Розенко.

Реальні доходи українців суттєво впали у 2014-2015 роках через стрімке знецінення гривні. Тому, попри номінальне зростання зарплат, реальна платоспроможність грошей, враховуючи інфляцію, була набагато меншою.

Зазначимо, що за даними Національного банку України, у 2018 році рівень доходів українців складав лише 82% від того, що був у 2013 році.

Раніше у Держстаті повідомляли, що у вересні середня зарплата в Україні вперше перевищила 9000 гривень.

Зазначимо, що напередодні міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив, що трудова міграція з України припиниться, коли середня зарплата в країни зросте до 15 тисяч гривень.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: