Валютна виручка від експорту чорних металів з України у січні 2019 року зросла на 12,3% проти січня 2018 року. Загалом, українські металурги отримали 980,43 мільйона доларів за місяць.

Зазначається, що у січня близько чверті українських валютних надходжень від експорту принесла саме чорна металургія.

За місяць валютна виручка від експорту чорних металів зросла на 220 мільйонів доларів ( грудні 2018 року Україна отримала 760 мільйонів доларів від експорту чорних металів).

Зазначимо, що валютна виручка від експорту збільшує кількість валюти в Україні, що позитивно впливає на курс гривні. Так, зі збільшенням валютної виручки валюта стає дешевшою, а курс валют падає.

Зазначимо, що в Україні діє правило, яке зобов’язує всі компанії, які отримують виручку в іноземній валюті (долари, євро, золото) продавати половину цієї виручки на міжбанківському ринку, обмінюючи її на гривні. Це правило запровадили для того, аби у більшій мірі контролювати курс валют та уникати його різких та непередбачуваних стрибків.

З 7 лютого норму щодо обов’язкового продажу валюти зменшили з 50% до 30%.

Нагадаємо, що з 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою. Також українцям дозволять купувати валюту онлайн та у поштових відділеннях.

Поділитись: