Національний банк України знизив норму обов'язкового продажу валютної виручки підприємствами-експортерами з 50% до 30%.

Про це повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій під час брифінгу у Києві, 6 лютого.

«З першого березня ми ухвалили рішення, ми знижуємо норму обов'язкового продажу валюти з 50% до 30%», — заявив він.

Крім цього у Нацбанку зняли обмеження щодо обов'язкового резервування бізнесом коштів для купівлі валюти. Тепер бізнес, що здійснює зовнішньоекономічну діяльність, може купувати валюту день у день, тобто тоді, коли є така потреба (раніше відповідну суму підприємство мало зарезервувати на власному рахунку, тобто не могло ці кошти використовувати).

Нагадаємо, що 13 грудня 2018 року Нацбанк продовжив обов’язковий продаж 50% валютної виручки для експортерів до 6 лютого 2019 року.

Зазначимо, що в Україні діє правило, яке зобов’язує всі компанії, які отримують виручку в іноземній валюті (долари, євро, золото) продавати половину цієї виручки на міжбанківському ринку, обмінюючи її на гривні. Це правило запровадили для того, аби у більшій мірі контролювати курс валют та уникати його різких та непередбачуваних стрибків.

Нагадаємо, що з 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою. Також українцям дозволять купувати валюту онлайн та у поштових відділеннях.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Поділитись: