У Національному банку України оприлюднили постанову щодо того, як буде здійснюватися валютне регулювання починаючи з 7 лютого 2019 року. Так, для переказу коштів, що не перевищують 150 тисяч гривень (у еквіваленті) не потрібно буде надавати додаткових довідок.

«Окрім того, з веденням в дію Закону «Про валюту та валютні операції» з 7 лютого 2019 року з-під валютного нагляду будуть виведені дрібні платежі за кордон на суми до 150 тис. грн. Таким чином, значна частина клієнтських операцій буде звільнена від додаткових перевірок і вимог щодо надання документів», — повідомляють в НБУ.

Також Нацбанк змінює підхід до здійснення перевірок валютних операцій. Зокрема, там будуть перевіряти лише ті операції, які викликають підозру, а не всі валютні операції, як зараз.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Напередодні Нацбанк закликав Раду ратифікувати угоду про протидію ухиленню від оподаткування, яка є невід’ємною частиною нового закону про валюту.

Поділитись: