Національний банк України дозволив операторам поштового зв’язку отримувати ліцензії на здійснення операцій з обміну валют. Відповідні зміни набудуть чинності 7 лютого.

Зокрема, починаючи з 7 лютого, тобто з дати набуття чинності нового закону про валюту, українці зможуть обмінювати валюту у відділеннях поштових операторів, які отримали відповідну ліцензію. Умовою для отримання ліцензії є наявність щонайменше 50 відділень такого поштового оператора у не менш ніж половині областей України.

Також, починаючи з 7 лютого Нацбанк спростить умови отримання валютної ліцензії не лише для поштових операторів, але й для небанківських фінансових установ. Зокрема, там зменшили вимоги щодо власного капіталу таких установ з 10 мільйонів гривень до 5 мільйонів гривень.

«Небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку, які вже мають генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, матимуть шість місяців перехідного періоду, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог», — зазначають в НБУ та додають, що за наявності ліцензії обмін валют поштові оператори зможуть здійснювати уже з 7 лютого.

Нагадаємо, що з 7 лютого в Україні діятиме новий режим валютного регулювання, передбачений ухваленим законом про валюту.

Зокрема, спростяться валютні перекази за кордон, інвестиції українців в іноземні цінні папери та спрощення інших операцій з валютою.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Поділитись: