УКРАЇНА

Долар на міжбанківському ринку подешевшав на 20 копійок

20 серпня, 2018 13:08
УКРАЇНА/Долар на міжбанківському ринку подешевшав на 20 копійок
Зберегти
Вигляд
У понеділок, 20 серпня, долар на міжбанківському валютному ринку торгувався за курсом 27,71, що на 22 копійки дешевше ніж у попередній робочий день (17 серпня).

У понеділок, 20 серпня, долар на міжбанківському валютному ринку торгувався за курсом 27,71, що на 22 копійки дешевше ніж у попередній робочий день (17 серпня).

Відповідні дані оприлюднив Національний банк України на офіційній сторінці.

Зокрема, середня вартість американського долара в угодах, укладених на міжбанківському валютному ринку України 20 серпня склала 27,71, в той час, як офіційний курс долара на 20 серпня становить 27,89 гривень за долар.

Як зазначається, зниження вартості американської валюти на міжбанківському ринку має сприяти зміцненню гривні як в офіційних курсах НБУ, так і в обмінниках.

Нагадаємо, що на міжбанківському валютному ринку проводяться операції з купівлі та продажу іноземної валюти між банківськими та іншими фінансовими установами. Курс, сформований від укладання таких угод, відображає ринкову вартість іноземних валют у гривні та прямо впливає на курс валют в обмінниках та банківських установах.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що фундаментальних причин для знецінення гривні немає. Зростання курсу іноземних валют там пов’язували з «сезонними, ситуативними та психологічними чинниками».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше у Нацбанку пояснили причини падіння вартості гривні по відношенню до долара відтоком іноземних інвестицій, перерахунком дивідендів іноземними компаніями закордон та виплатою відшкодування ПДВ.

14 серпня Нацбанк продав на аукціоні понад $66 млн для стабілізації курсу гривні.

До цього Нацбанк проводив валютний аукціон 3 серпня, коли продав 50 мільйонів доларів. Загалом у період з 1 по 3 серпня НБУ продав 200 мільйонів доларів.

Пов`язані новини