УКРАЇНА

Курс долара зріс через перерахунок дивідендів за кордон та відшкодування ПДВ — Нацбанк

31 липня, 2018 18:05
УКРАЇНА/Курс долара зріс через перерахунок дивідендів за кордон та відшкодування ПДВ — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
У Національному банку України проаналізували причини падіння вартості гривні та зростання курсу іноземних валют у липні 2018 року. Серед найсуттєвіших — перерахунок дивідендів іноземним компаніям та вихід інвесторів з українських облігацій.

У Національному банку України проаналізували причини падіння вартості гривні та зростання курсу іноземних валют у липні 2018 року. Серед найсуттєвіших — перерахунок дивідендів іноземним компаніям та вихід інвесторів з українських облігацій.

Про це йдеться у прес-релізі Нацбанку.

Там зазначають, що протягом липня іноземці, які володіють акціями українських підприємств, перерахували 300 мільйонів доларів дивідендів закордон.

Крім цього, в Нацбанку повідомили, що через вихід іноземних інвесторів з українських боргових цінних паперів Україна «втратила» 1,3 мільярди гривень у різних іноземних валютах.

«На курсову динаміку минулого тижня також впливали значні обсяги повернення ПДВ наприкінці місяця, що значно зменшує обсяг вільного продажу валюти, а також збільшення попиту на готівкову валюту, зокрема зі сторони тіньового аграрного сектору у зв’язку з початком сезону», — пояснили у Нацбанку.

Там зазначили, що НБУ продав на міжбанківському ринку близько 148 мільйонів доларів, з яких 50 мільйонів — за 31 липня.

«Національний банк продовжує уважно слідкувати за станом валютного ринку, і в разі необхідності готовий і надалі згладжувати надмірні коливання шляхом проведення інтервенцій», — додають в НБУ.

Нагадаємо, що протягом липня 2018 року курс американського долара по відношенню до гривні зріс на 2,2%. Голова Ради Нацбанку зазначав, що основною причиною падіння вартості національної валюти України є загальносвітова тенденція до виходу інвесторів з ринку країн, що розвиваються.

Також в НБУ повідомили про те, що з початку року в Україну надійшло близько 1,2 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій, хоча при цьому станом на кінець червня, профіцит платіжного балансу скоротився у понад 11 разів.

Раніше Національний банк України провів дослідження прямих іноземних інвестицій, що надійшли в Україну протягом 2010-2017 років та виявив, що 22% цих надходжень — це повернуті з офшорних рахунків кошти, які виводили громадяни України.

26 липня стало відомо, що на засіданні Ради фінансової стабільності, до складу якої входить Нацбанк, Мінфін та регулятори фінансового ринку, зазначили, що найбільшою загрозою фінансовій безпеці є відсутність траншу МВФ.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловостиі, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Пов`язані новини