Отримані від Газпрому 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу перебувають на рахунках Нафтогазу. Компанія очікує, поки уряд затвердить стратегію розвитку та визначить, як використати ці гроші.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв’ю телеканалу «Україна 24».

«Щодо використання грошей, отриманих від Газпрому, які наразі знаходяться на рахунках Нафтогазу, ми чекаємо дискусії з урядом щодо стратегії Нафтогазу, після чого буде прийняте рішення, як ці гроші можна оптимально витратити», — заявив Коболєв.

Голова Нафтогазу повідомив, що компанія поки що не оголошує своїх планів про використання отриманих від Газпрому грошей, бо вважає це «некоректним». Подальшу долю виграшу, за словами Коболєва, має визначити акціонер Нафтогазу, тобто держава в особі Кабінету міністрів.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: