Домовленості Медведчука з РФ про передачу полонених підривають «нормандський формат» — МЗС України
Рішення Росії передати полонених з тимчасово окупованих територій не Україні, а кумові Путіна Віктору Медведчуку грубо підриває механізми розв'язання таких гуманітарних питань, які нині існують
Про це заявили у Міністерстві внутрішніх справ України.
Там наголосили, що такий крок РФ є ударом по «нормандському формату» та Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання конфлікту, які ведуть системну роботу зі звільнення полонених.
«Свідоме нівелювання Росією ролі ОБСЄ в питанні звільнень є особливо показовим та цинічним у день візиту до України голови ОБСЄ, міністерки закордонних справ Швеції Анн Лінде», — наголосили у МЗС.
Там вимагають від Росії дотримуватися всіх домовленостей, досягнутих в «нормандському форматі».
У ТКГ 20 січня наголосили, що такими діями РФ та народний депутат України Віктор Медведчук намагаються використати полонених у своїх політичних інтересах.
Там також зазначили, що керівництво Росії таким чином нехтує домовленостями і фактично принижує значення відповідних зусиль Німеччини, Франції та ОБСЄ.
Про полонених, яких планують передати
У ТКГ кажуть, що наразі невідомо, хто ці особи та чи були вони верифіковані у списках на звільнення.
«Попередньо відомо, що цих 9 осіб "дістали" з окупованої території України, перевезли до Ростова, там протримали, готуючись «віддати» Медведчуку», — йдеться у заяві.
Там наголошується, що згідно із державними процедурами, цих осіб після перетину кордону України доведеться помістити в обсервацію та провести через повну перевірку спеціальних служб.
Також у ТКГ чекають реакції міжнародних партнерів.
Нагадаємо, раніше так звані представники самопроголошених республік оголосили, що в односторонньому порядку передадуть на підконтрольну Україні територію групу українських полонених. Про це домовився лідер проросійської «ОПЗЖ» Віктор Медведчук, не попередивши офіційну українську сторону.
Глава української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що у делегації не можуть не вітати повернення наших громадян на територію, підконтрольну уряду України. Однак він зазначив, що приватні особи не мають права втручатися в питання міждержавного та міжнародного врегулювання збройних конфліктів.
Повернення полонених
Як повідомляла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, станом на кінець 2020 року на тимчасово окупованих територіях Донбасу в полоні бойовиків залишався 251 українець. Востаннє великий обмін полоненими між Україною та «ДНР» і «ЛНР» відбувся 16 квітня 2020 року. Тоді Україна повернула 20 своїх громадян. В СБУ заявили, що Україна передала на окуповані території 14 людей.
- Поділитися: