Вирок українському журналісту Роману Сущенку, винесений судом Москви 4 червня, може пришвидшити його звільнення.

Вирок українському журналісту Роману Сущенку, винесений судом Москви 4 червня, може пришвидшити його звільнення.

Про це в інтерв'ю Громадському розповіла донька Сущенка Юлія.

За її словами, з батьком вона спілкувалась кілька місяців тому. «Востаннє спілкувалась по телефону, це було на початку березня, коли помер батько мого батька, мій дідусь. Тоді дозволили йому зробити дзвінок до бабусі, щоб поговорити і підтримати… І тоді я теж мала змогу з ним поговорити. Бачилась востаннє наприкінці лютого, коли ми з мамою їздили до СІЗО», — сказала вона.

«Він як кремінь, він ніколи не покаже свою слабкість, наскільки йому погано і боляче, він все тримає у собі, він навпаки намагався завжди нас підтримувати, щоб ми не опускали руки і тримались», — зазначила Юлія Сущенко.

Донька українського політв'язня розповіла про стан його здоров'я: «В нього певні проблеми із зубами… це розповсюджена проблема усіх ув’язнених. Оскільки там погана їжа, раціон харчування, погана у принципі атмосфера, немає ні вітамінів, ні сонячного світла. Проблеми із зором є у батька».

За її словами, українського консула до Сущенка пускають. «Ці дозволи дають лише судді, це дуже багато часу займає, не один місяць потрібно, аби добитись побачення», — сказала вона.

Також Юлія Сущенко зазначила, що вироку у справі батька може пришвидшити його звільнення.

«Після вироку взагалі справа і доля батька вийде з процесуальної площині і перейде у політичну і тому, власне, далі простіше буде чисто юридично говорити про якийсь обмін, звільнення. Ми дуже сподіваємось, все таки, що це шанс на звільнення батька».

На питання про можливе помилування, донька Сущенка відповіла: «Я впевнена, що батько як не визнавав, не визнає і не буде визнавати свою провину, тому що її немає. Це все сфальсифікована справа».

«Вся справа побудована на словах свідка, я так зрозуміла, що був певний сценарій, під який знайшли персонажа», — додала вона.

На її думку, українська влада робить все можливе, для того, щоб визволити Романа Сущенка та інших політв’язнів. «Але на жаль все вирішує не українська сторона... Тому що всі ключі, як казала Геращенко (віце-спікер Ради, — ред.), у кишені Путіна. Тільки від нього залежить, на кого і як», — підсумувала Юлія Сущенко.

4 червня суд у Москві визнав Сущенка винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму.

Міністерство закордонних справ України висловило РФ протест через цей вирок.

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перша леді Франції передала слова підтримки дружині політв'язня Сущенка.

Марк Фейгін заявляв, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці. Повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що Справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат. Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка.

Поділитись: