Російська соцмережа «Вконтакте», яка належить до заборонених в Україні ресурсів, досі утримується у ТОП-25 найбільш відвідуваних сайтів, а найпопулярнішим в країні сайтом за кількістю відвідувань є домен google.com. Про це йдеться у дослідженні експертної групи Kantar TNS CMeter.

Згідно з даними центру, сайт google.com станом на грудень 2018 року має охоплення у понад 22 мільйони користувачів. У трійці лідерів — також сайти відеохостингу Youtube та соцмережі Facebook.

Як ідеться у дослідженні, у 2018 році в Україні зросла кількість інтернет-користувачів.

«Вже 70% українців користуються інтернетом (63% у 2017 році). Збільшився також і час перебування українців в інтернет — 82% користувачів кожного дня підключаються до «глобальної павутини», 14% — раз в тиждень або частіше, 4% — декілька разів на місяць і рідше», — зазначають інтернет-дослідники.

Ось як виглядає ТОП-20 найбільш відвідуваних сайтів в Україні, за даними Kantar TNS CMeter:

Фото:

Kantar TNS 

У дослідженні також зазначається, що у рейтингу популярних сайтів підсилили свої позиції інтернет-магазини, обіймаючи 9 з 25 місць. Зокрема, у 10-ку лідерів потрапили сайти інтернет-магазинів Rozetka (охоплення понад 11 млн осіб) та Prom.ua (10 млн). 

Варто додати, що за даними дослідження AdvertTrack Factum Group, низка інтернет-магазинів, у тому числі Rozetka, посідають чільні місця у рейтингу найпопулярніших рекламодавців за грудень 2018 року.

За даними Kantar TNS CMeter, серед заборонених у 2017 році ресурсів тільки російська соціальна мережа «Вконтакте» утримується в ТОП-25 сайтів – 17-те місце в грудні 2018 року проти 10-го у грудні 2017 року.

Водночас, за даними дослідження Української інтернет-асоціації (UIA), попри заборону, соцмережа «Вконтакте» посіла 5-е місце у рейтингу найпопулярніших в Україні сайтів станом на грудень 2018 року. Крім того, у 10-ку найпопулярніших за даними UIA потрапили заборонені російські сайти «Яндекс» та «Одноклассники».

Трійку лідерів, як і у дослідженні Kantar TNS CMeter, зберігають Google, Youtube та Facebook.

Нагадаємо, робота сервісів Mail.ru «ВКонтакте» і «Однокласники», а також «Яндекс» заблокована в Україні з 16 травня 2017 року.

Нагадаємо, вчені провели дослідження, яке показало, що доступ до високошвидкісного інтернету здатний скоротити середню тривалість нічого сну на 25 хвилин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2018 інтернет-користувачів стало 4 млрд — дослідження

Поділитись: