Фото:

European Southern Observatory / M. Kornmesser

Американські та німецькі астробіологи з’ясували, що поза Сонячною системою існують 24 планети, схожі на Землю, але з більш вологим і теплим кліматом.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в науковому виданні Astrobiology.

Ці екзопланети більші за розміром, старіші за Землю та обертаються довкола зірок із більшою тривалістю життя, ніж Сонце. Вони перебувають на відстані понад 100 світлових років від нашої планети. Астробіологи поки не знають, чи існує на цих планетах хоч якесь життя, але всі умови для його появи там є.

Для дослідження цих планет вчені вивчили дані про температуру, вологість та інші фактори серед 4,5 тисячі відомих екзопланет. Зіставивши отриману інформацію, вони виокремили тепліші та вологіші екзопланети. Пізніше вчені планують дізнатися більше деталей про властивості цих планет. 

Що ще відомо про екзопланети?

Екзопланета — це планета, що дрейфує космічним простором, або обертається навколо якоїсь зорі, але не нашого Сонця.

Нині вчені активно шукають життя на них, однак поки безрезультатно. За допомогою складних інструментів вони виявляють планети з потрібними для зародження життя властивостями та в правильних місцях навколо зірок.

Раніше вчені зі США з’ясували, що деякі екзопланети багаті на вуглець і можуть складатися з алмазів і діоксиду кремнію. Це відбувається, бо зірки та планети утворюються з однієї газової хмари, відтак їхні склади схожі. Планети зірок із меншим співвідношенням вуглецю до кисню будуть складатися з силікатів і оксидів із малим вмістом алмазів (як на Землі). 

А от в інших умовах та співвідношенні речовин склад планети буде сильно відрізнятися. За наявності води вона може повністю складатися з алмазів. Звісно, за таких умов життя на них неможливе.

Поділитись: