УКРАЇНА

Доступ до телефонів журналістів: Порошенко порадив їм зустрітися з генпрокурором та «зняти всі питання»

14 вересня, 2018 13:14
УКРАЇНА/Доступ до телефонів журналістів: Порошенко порадив їм зустрітися з генпрокурором та «зняти всі питання»
Зберегти
Вигляд
Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на питання про надання прокурорам доступу до інформації з телефонів журналістів, порадив медійникам піти на зустріч до генпрокурора та «зняти всі питання».

Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на питання про надання прокурорам доступу до інформації з телефонів журналістів, порадив медійникам піти на зустріч до генпрокурора Юрія Луценка та «зняти всі питання».

Про це Порошенко заявив під час щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Нагадаємо, що Луценко кликав журналістку «Схем» Наталку Седлецьку на закриту зустріч, проте вона відмовилася та запросила його на відкрите інтерв'ю.

«По-перше, на сьогодні є велика публічна хвиля, а по-друге, журналісти мають знати справу. І я впевнений, що було би дуже добре, якби вони прийшли до генпрокурора і зняли би всі питання. Я впевнений, що ця можливість існує. Але це не виключає інші засоби захисту журналістів», — заявив президент.

У відповідь журналістам він також сказав, що «спеціально не застосовував воєнний стан», аби не обмежувати свободу преси і свободу журналістів.

Журналістка «Нового времени» Христина Бердинських, доступ до телефону якої суд надав прокурорам, сказала в коментарі Громадському, що її відповідь Порошенка засмутила.

«Я очікувала якогось засудження чи критики дій прокурора. Адже свобода слова це питання не лише генпрокурора, але і президента також. Навіщо мені зустріч з генпрокурором? Я хочу скасування цього рішення», — заявила Бердинських.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

Журналістка Бердинських повідомила, що суд також надав ГПУ доступ до інформації з її телефону.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Пов`язані новини