«Дозволяє розраховувати на початок серйозної розмови»: у Росії відреагували на відповідь Заходу щодо «гарантій безпеки»
У Кремлі ознайомилися з відповіддю США та НАТО щодо «гарантій безпеки», яких Москва вимагає від Заходу. У Москві кажуть, що вона «дозволяє розраховувати на початок серйозної розмови, але на другорядні теми».
Про це 27 січня повідомив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає ТАСС.
Водночас він підтвердив, що у відповідях «немає позитивної реакції щодо головного питання» — нерозширення НАТО на схід.
«Що стосується змісту документа, там є реакція, яка дозволяє розраховувати на початок серйозної розмови, але на другорядні теми», — вказав Лавров.
Також він заявив, що широкий загал найближчим часом дізнається про зміст відповіді США, хоча раніше Вашингтон просив Москву її не оприлюднювати.
«Думаю, що зміст відповіді найближчим часом стане відомий широкому загалу. Як нам сказали американські колеги (хоча вони і вважають за краще, щоб документ залишився для конфіденційного дипломатичного діалогу), він узгоджений з усіма союзниками США та українською стороною. Немає жодних сумнівів, що найближчим часом він "витече"?» — сказав глава МЗС РФ.
Доповнено о 14:55. Міністр закордонних справ України 27 січня також повідомив, що Україна бачила письмову відповідь США до того, як її передали Росії.
«Заперечень української сторони немає. Важливо, що США залишаються в тісних контактах з Україною до і після всіх контактів із Росією. Без України немає рішень щодо України. Золоте правило», — написав Дмитро Кулеба.
Що у відповідях?
Напередодні НАТО та США надали свої письмові відповіді Кремлю щодо так званих гарантій безпеки. Держсекретар США Ентоні Блінкен вкотре підтвердив позицію, що США продовжуватимуть підтримувати принцип «відкритих дверей» НАТО, попри вимоги Кремля. Після того, як Москва ознайомиться з відповіддю, США очікують на наступні етапи переговорів.
У НАТО також підтвердили, що члени Альянсу готові зустрітися в Раді «НАТО — Росія» «якомога швидше» для більш детального розгляду питань безпеки, але не підуть на компроміс щодо фундаментальних принципів, на яких ґрунтується євроатлантична безпека. В Альянсі також наголосили, що Росія має вивести свої сили з України, Грузії та Молдови, де вони розміщені без згоди країн.
Вимоги дати письмову відповідь
Хоча НАТО вже дало усну відповідь на російські вимоги щодо «гарантій безпеки», Кремль вимагав надати їх у письмовій формі.
Також 21 січня в Женеві відбулася зустріч міністрів закордонних справ США та РФ Ентоні Блінкена і Сергія Лаврова на тлі нарощування російських військ біля кордонів України. І Блінкен, і Лавров сказали, що продовжать переговори, але вже після того, як Сполучені Штати передадуть письмові відповіді на вимоги РФ.
Росія пропонує «гарантії безпеки», які передбачають невступ України до НАТО. У РФ пригрозили, що застосують «військово-технічну альтернативу», якщо Захід не сприйматиме ці пропозиції серйозно.
- Поділитися: