США передали свою відповідь на вимоги Кремля, очікують на наступні етапи переговорів

США передали Росію письмову відповідь на проєкт так званих гарантій безпеки.

Про це повідомив Держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу.

Лист із відповіддю США передав посол США в Москві Джон Салліван під час зустрічі із заступником глави МЗС Росії Олександром Грушком.

За словами Блінкена, відповідь містить занепокоєння США та партнерів про дії Росії, які підривають безпеку; оцінку питанням, які порушила Росія; та власні пропозиції Сполучених Штатів щодо сфер, де країни можуть знайти спільні точки дотику.

«Ми дали чітко зрозуміти, що є принципи, які ми зобов'язані підтримувати і захищати, зокрема суверенітет та територіальну цілісність України разом із правом обирати власні заходи безпеки та союзників», ㅡ сказав Блінкен.

Він додав, що у відповіді також розглянули теми взаємних заходів прозорості щодо розміщення позицій в Україні, військових навчань та маневрів, контролю над озброєнням тощо.

Держсекретар США не відповів, чи у документі відмовили Кремлю щодо висунутих вимог, але наголосив, що США продовжуватимуть підтримувати принцип «відкритих дверей» НАТО. Нагадаємо, «гарантії безпеки» Росії передбачали невступ України до Альянсу.

За словами Блінкена, письмова відповідь — це хороший спосіб переконатися, що росіяни якомога чіткіше зрозуміють позицію США.

Штати не будуть публікувати свій документ, адже «для того, щоб дипломатія працювала, має бути місце для конфіденційних розмов», заявив Блінкен. У США сподіваються, що Росія також цього не робитиме. Після того, як Москва ознайомиться із відповіддю, а США очікують на наступні етапи перемовин.

Блінкен наголосив, що НАТО розробить та доставить Москві свій документ, що має підсилити відповідь США.

Вимоги дати письмову відповідь

Хоч НАТО вже дали усну відповідь на російські вимоги щодо «гарантій безпеки», Кремль вимагав надати їх у письмовому вигляді. США і окремо Альянс пообіцяли надіслати їх до 30 січня.

Також 21 січня в Женеві відбулася зустріч міністрів закордонних справ США та РФ Ентоні Блінкена та Сергія Лаврова на тлі нарощування російських військ біля кордонів України. І Блінкен, і Лавров сказали, що продовжать переговори, але вже після того, як Сполучені Штати передадуть письмові відповіді на вимоги Росії.

Росія пропонує «гарантії безпеки», які передбачають невступ України до НАТО. У Росії пригрозили, що застосують «військово-технічну альтернативу», якщо Захід не сприйматиме ці пропозиції серйозно.