Серед усіх українських прикордонників, які поскаржились на погане самопочуття через викиду в Криму, п'ятеро були госпіталізовані.

Серед усіх українських прикордонників, які поскаржились на погане самопочуття через викиду в Криму, п'ятеро були госпіталізовані.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян.

За його словами, у цілому 7 вересня на погане самопочуття поскаржились 41 прикордонник.

«Що стосується прикордонників, то насправді 41 прикордонник звернулись зі скаргами на погане самопочуття до медиків, це запаморочення, нудота, першіння в горлі, у декого — висипи на шкірі. Із них п'ятеро потребують більш детального обстеження, тому вони направленні до нашого Одеського шпиталю і там більш кваліфіковано і глибоко будуть вивчені причини, які спровокували ці симптоми», — пояснив Слободян.

Він додав, що на Херсонщині перебувають медики з Одеси, які обстежують прикордонників.

«Але вони знову ж таки готові надати допомогу і місцевим мешканцям, які можуть звернутись. Так само можуть звернутись громадяни України з окупованого Криму», — наголосив речник ДПСУ.

Раніше Слободян повідомляв, що 40 українських прикордонників, які несуть службу на адмінмежі з Кримом, поскаржилися на погіршення самопочуття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: