Президент України Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

Президент України Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

Про це Порошенко сказав на засіданні Ради національної безпеки та оборони.

Президент назвав ситуацію з викидами екологічною катастрофою.

«Я просив би, аби ми підготували умови для того, щоб запросити дітей з Армянська (місто на півночі Криму, де розташований завод – ред.) в Херсонську область, щоб вони могли відпочити та оздоровитися. Щоб ми могли врятувати українськихх дітей у зв’язку з екологічною атакою. А нашим обласним адміністраціям прошу довести, аби відповідні запрошення були організовані», — сказав Порошенко.

У зв’язку з цим він доручив українським прикордонникам забезпечити спрощений порядок перетину адмінмежі з анексованим Кримом.

Крім того, президент наголосив на необхідності створити міжнародну комісію, аби «зупинити екологічну катастрофу, яка впливає на Україну».

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

Прикордонники скоригували роботу на КПВВ «Каланчак» через викиди у Криму. Українські прикордонники, які несуть службу на контрольному пункті неподалік хімічного заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, поскаржилися на погане самопочуття.

Україна поінформувала ООН та інші міжнародні організації щодо хімічних викидів в анексованому Криму.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш повідомив, що на материковій частині України ситуація, спричинена хімічними викидами з заводу «Кримський титан», контрольована.

Міноборони України повідомило, що хімічний викид у Криму спричинило влучення снаряда під час тренувань Збройних сил РФ. 

У двох районах Херсонської області, які межують з анексованим Кримом, обстежили 634 дитини після того, як стався викид хімічних речовин на заводі «Кримський титан».

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

Поділитись: