Світ / Тероризм

В Афганістані на 253 дільницях продовжили вибори для тих, кому не вдалося проголосувати вчасно

Reuters
Світ/Тероризм/В Афганістані на 253 дільницях продовжили вибори для тих, кому не вдалося проголосувати вчасно
Зберегти
Вигляд
В Афганістані 253 виборчі дільниці відкрилися на наступний після парламентських виборів день для тих, кому не вдалось вчасно проголосувати через технічні проблеми чи небезпеку на дільницях.

Виборча комісія Афганістану продовжила на 21 жовтня час голосування для 401 дільниці, але лише 253 з них змогли відновити роботу.

В день виборів, 20 жовтня, попри небезпеку та великі черги проголосували близько 3 мільйонів афганців. Це явка, яку Місія ООН зі сприяння Афганістану називає відносно високою.

Проте велика кількість виборчих дільниць не змогли відкритись через загрозу терактів, відсутність персоналу і технічні проблеми.

За словами голови виборчої комісії Абдуля Баде Саяда, в декількох провінціях озброєні групи людей вривалися на дільниці і нищили виборчі матеріали, серйозно впливаючи на хід виборів.

Нагадаємо, через насильство на виборах в Афганістані загинули або постраждали майже 170 людей.

20 жовтня в Афганістані відбулися перші за 8 років парламентські вибори. На 21 тисячі виборчих дільниць в країні за порядком стежили понад 50 тисяч людей.

Повноваження парламенту країни спливли ще у 2015 році, але вибори досі не могли організувати через загрозу з боку радикального руху Талібан.

Водночас в одній із провінцій, Кандагар, вибори довелося відкласти на тиждень після вбивства місцевого очільника поліції.

Нагадаємо, 9 жовтня в Афганістані смертник влаштував вибух на передвиборчому мітингу: загинули 8 людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Незламний Талібан: чи наблизять вибори мир в Афганістані

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини