Компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова не змогла придбати вугільну продукцію за ринковою ціною, встановленою за формулою «Роттердам+», адже не отримала пропозицій.

Про це повідомляє «Українська енергетична біржа» за підсумками торгів, що відбулися 3 вересня, передає «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, 3 вересня компанія планувала придбати 225 тисяч тонн вугілля для своїх теплоелектростанцій. Вартість купівлі розраховували за формулою «Роттердам+», яка передбачає вартість вугілля на біржі Роттердама та витрати на доставку з Роттердама до України. Торги мали відбутися на «Українській енергетичній біржі».

Нагадаємо, що загалом «ДТЕК» планує закупити 450 тисяч тонн вугілля. Частина торгів має відбутися 4 вересня.

Зазначимо, що наразі формула «Роттердам+» не діє в Україні та не впливає на кінцеву вартість електроенергії для населення. Ця формула втратила свій сенс після запровадження нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

Раніше повідомлялось, що колишнього главу Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитра Вовка оголосили в міжнародний розшук.

14 серпня топменеджера «ДТЕК» Бориса Лісового випустили під заставу у 10 мільйонів гривень. Всю суму за нього внесла компанія Ахметова. Ще одному топменеджеру компанії суд призначив запобіжний захід у 9,5 мільйонів гривень.

Національне антикорупційне бюро України особисто вручило підозру двом топменеджерам компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова.

8 серпня НАБУ оголосило про підозру шістьом особам у завданні державі збитків на 18,87 мільярда гривень через формулу «Роттердам+». Серед обвинувачених — колишнє керівництво НКРЕКП та менеджери «ДТЕК» Ріната Ахметова.

У відповідь на звинувачення НАБУ колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк повідомив, що історія «Роттердам+» — це «розкручена медійно-юридична бульбашка».

У «ДТЕК» заявили, що запровадження формули ціноутворення на теплову електроенергію дозволило «встановити прозорі правила роботи на гуртовому ринку електроенергії, які раніше буди відсутні»

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

Поділитись: