УКРАЇНА

Двоє росіян у СІЗО Києва попросили обміняти їх на українського політв’язня — омбудсмен

14 серпня, 2018 21:19
УКРАЇНА/Двоє росіян у СІЗО Києва попросили обміняти їх на українського політв’язня — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
lead
Два громадяни Росії, які утримуються в Лук’янівському СІЗО Києва, написали заяву до президента Володимира Путіна з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Два громадяни Росії, які утримуються в Лук’янівському СІЗО Києва, написали заяву до президента Володимира Путіна з проханням обміняти їх на одного з українських політв’язнів.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Заяву написали Олександр Саттаров та Фарух Камалов. Їхні листи відправлять до Міністерства закордонних справ України, аби їх дипломатичною поштою доставили до Адміністрації президента Росії.

Раніше заяву про обмін подав громадянин РФ Олексій Седіков, який відбуває покарання за тероризм в Бучанській колонії.

Камалова затримали в лютому 2018 року на пропуску «Каланчак» на адмінмежі з Кримом. Проти нього порушили справу про державну зраду. Фарух Камалов раніше був українським чиновником, а після анексії Криму працював у підконтрольному Кремлю «уряді» Криму.

У 2015-2016 роках він обіймав посаду заступника «міністра спорту» Криму.

25 липня Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини