Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Про це за результатами засідання гуманітарної підгрупи повідомила перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко.

«Ні усної, ні письмової (відповіді – ред.). Що свідчить про те, що РФ її громадяни не потрібні. Повністю контрольовані РФ представники ОРДЛО заявили, що вестимуть розмову про звільнення заручників лише з однією людиною, вчергове таким чином намагаючись виконати замовлення Кремля щодо корекції складу групи», — написала Геращенко у Facebook.

Вона наголосила, що Україна у праві визначати своїх переговорників у процесі обміну, і на це не можуть впливати ані Організація з безпеки і співробітництва в Європі, ані Москва, ані бойовики самоназваних республік.

«Насправді, ключова проблема в іншому: Кремль поки що не готовий віддавати ані українців, які знаходиться в тюрмах РФ, ані українців на окупованих Донбасі і в Криму. Москва ще не склала ціну, що вимагати за цей козир», — сказала перша віуе-спікерка Ради.

На її думку, Росія планує і надалі використовувати питання заручників «для торгу, шантажу та брудних політичних ігрищ».

Раніше Геращенко заявляла, що Україна саме 25 липня в Мінську очікуватиме офіційної відповіді РФ щодо обміну політв’язнів Кремля.

Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile