Дві дози Pfizer захищають лише на 33% від зараження, але на 70% від госпіталізації під час хвилі «Омікрон» — учені

Дві дози вакцини Pfizer/BioNTech проти COVID—19 давали 70% захисту від госпіталізації в Південній Африці за останні тижні.

Про це свідчать попередні результати великого дослідження потенційного впливу штаму «Омікрон», пише Reuters.

Дослідження опублікував найбільший у Південній Африці адміністратор приватного медичного страхування Discovery Health у співпраці з Радою медичних досліджень Південної Африки.

Науковці проаналізували понад 211 тисяч позитивних результатів тестів на COVID-19 із 15 листопада по 7 грудня. Приблизно 78 тисяч результатів були пов’язані з «Омікроном», але не були підтвердженими випадками нового штаму. Це означає, що дослідження не може надати остаточних висновків окремо щодо «Омікрону».

Воно показало, що вакцина Pfizer забезпечила тільки 33% захисту від зараження, що набагато менше, ніж рівень для інших штамів, виявлених у країні до цього часу.

Водночас вакцина забезпечила 70% захисту від важких ускладнень, які потребують госпіталізації пацієнта, як показало дослідження. У Раді медичних досліджень Південної Африки назвали це «дуже хорошим захистом».

Аналіз також показує, що відсоток захисту від госпіталізації зберігається в будь-якому віці, з дещо нижчим рівнем захисту для літніх людей.

Зазначимо, що під час спалаху «Дельти» в Південній Африці вакцина забезпечувала 90% захисту проти госпіталізації та 80% захисту від зараження.

Що за новий штам?

Штам, який має назву B.1.1.529, або «Омікрон», уперше виявили в Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — у мандрівника з Південної Африки.

Науковці заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проникає в клітини та розмножується.

Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь.

Саме тому науковці занепокоєні, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.

Автор: Маркіян Климковецький