УКРАЇНА

Компанії ФРН поставляли титанову руду до Криму попри санкції ЄС — німецькі ЗМІ

6 липня, 2018 19:27
УКРАЇНА/Компанії ФРН поставляли титанову руду до Криму попри санкції ЄС — німецькі ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Дві німецькі судноплавні компанії з міст Гамбург та Штаде могли поставляти титанову руду до анексованого Криму попри санкції Євросоюзу.

Дві німецькі судноплавні компанії з міст Гамбург та Штаде могли поставляти титанову руду до анексованого Криму попри санкції Євросоюзу.

Про це пише німецьке видання Deutschlandfunk з посиланням на власні джерела.

Йдеться про компанії Hansa Heavy Lift та Heinz Corleis KG. Видання зазначає, що у минулому році ці компанії постачали до Криму ільменіт — титанову руду.

Наголошується, що вантаж призначався для доставки у Росію, однак руду було доправлено до анексованого півострова.

Зокрема, судно компанії Hansa Heavy Lift під назвою HHL MISSISSIPPI доставило близько 10 тисяч тонн руди у порт «Кавказ», що неподалік Керчі. Руду перевантажили на російське судно «НЕФТЕРУДОВОЗ-2», яке і доставило вантаж у Крим.

Крім того, за даними видання, корабель компанії Heinz Corleis KG — MS Callisto у грудні 2017 року доставив у порт «Кавказ» близько 25 тисяч тонн руди.

В обох компаніях заявляють, що їм нічоо не відомо про доставку вантажів у анексований Крим.

Нагадаємо, в липні минулого року Росія направила до Криму газові турбіни німецького концерну Siemens, попри санкції ЄС. Концерн Siemens заперечив постачання турбін до Криму.

Пізніше гендиректора російського партнера Siemens звільнили з посади. Російська компанія визнала поставку модернізованих турбін Siemens у Крим.

Згодом в ЄС погодили нові санкції проти Росії через турбіни Siemens. Також повідомлялося, що Росія погрожує Siemens санкціями через обмеження ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як турбіни німецької компанії Siemens завезли до Криму в обхід санкцій

24 вересня в Siemens заявили про зміни в роботі з російськими клієнтами після постачання турбін у Крим. 

Пов`язані новини