Двоє членів екіпажу затриманого керченського судна «Норд» за  паспортами громадян Росії залишили територію України та виїхали до Білорусі.

Двоє членів екіпажу затриманого керченського судна «Норд» за  паспортами громадян Росії обманним шляхом залишили територію України та виїхали до Білорусі.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Зранку 19 квітня в київському аеропорту «Жуляни» на рейс до Білорусі зареєструвалися нібито двоє громадян Росії. На паспортному контролі вони пред’явили документи, видані генконсульством РФ у Харкові.

Прикордонники заявили, що транскрипція прізвищ моряків в російських паспортах відрізнялася від їхніх українських, які були у базах даних. Отже — їх пропустили через кордон, і вони змогли вилетіти до Білорусі.

Вже удень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще 7 українцям- членам суднокоманди «Норд».

У ДПСУ пояснили, що «існують підстави сумніватися у законності видачі громадянам України – членам суднокоманди «Норд» — документів, які, нібито, підтверджують громадянство РФ».

«Членам суднокоманди «Норд» в черговий раз запропоновано звернутися до органів Державної міграційної служби України задля підтвердження громадянства України та виїзду в подальшому до місць постійного проживання на законних підставах», — наголосили у прикордонній службі.

Зазначимо, що після затримання керченського судна Норд в Азовському морі, його капітана взяли під арешт, а членам екіпажу не дозволяли поїхати ані до Росії, ані в анексований Крим, адже вони не мали документів.

Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі, заявляли у Держприкордонслужбі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

25 березня в Азовському морі затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ. На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

31 березня капітану арештованого судна «Норд» вручили підозру, суд наклав арешт на зареєстроване в анексованому Криму судно «Норд».

6 квітня Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану судна «Норд»: його взяли під варту до 31 травня, з можливістю внесення застави 35 тис 240 гривень — її внесли у цей же день.

10 квітня капітана кримського судна «Норд» відпустили під заставу. Наступного дня капітана «Норду» за новою підозрою відпустили під зобов’язання та заборонили йому в’їзд у Крим.

Влада тимчасово окупованого Росією Криму намагалася передати членам судна «Норд» паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом. 

8 квітня представники Генконсульства РФ намагалися вивезти екіпаж «Норда» в Росію через пункт пропуску «Гоптівка». 9 квітня вони повторили спробу перетину: на цей раз через пункт «Чонгар».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile