УКРАЇНА

Двоє суддів звинуватили українську дочку «Сбербанку» у погрозах

4 жовтня, 2018 01:16
УКРАЇНА/Двоє суддів звинуватили українську дочку «Сбербанку» у погрозах
Зберегти
Вигляд
Двоє суддів Господарського суду Києва, які розглядають справи за участі української дочки «Сбербанку», звинуватили фінансову установу у погрозах. У банку спростовують спробу тиску на суддів.

Двоє суддів Господарського суду Києва, які розглядають справи за участі української дочки «Сбербанку», звинуватили фінансову установу у погрозах. У банку спростовують спробу тиску на суддів.

Відповідні заяві суддів Ольги Конюх та Оксани Грєхової опубліковані на сайті Вищої ради правосуддя.

Конюх, яка розглядає справу за позовом «Сбербанку» про стягнення неустойки, заявила, що отримала від банку листа 28 вересня, він був підписаний головою правління банку.

Суддя зазначила, що у листі її звинувачують у «особистому збагаченні і політичній мотивованості». Також, за словам Конюх, у листі є погрози їй та членам її родини.

«Метою зазначеного листа очевидно є здійснення позапроцесуального тиску на суддю для отримання преференцій АТ «Сбербанк» при прийнятті рішення», — наголосила вона.

Грєхова, яка розглядає позов «Сбербанку» до Держслужби спецзв’язку та захисту інформації, розповіла, що отримала лист через діловодство суду 27 вересня.

«З даного моменту будь-які дії, спрямовані на утиск інтересів АТ «Сбербанк», або дії, вчинені на користь опонентів АТ «Сбербанк», будуть розцінюватись керівництвом АТ «Сбербанк» в якості умисних перешкод інтересам Російської Федерації в Україні та притягнуть за собою наслідки у вигляді відкриття кримінальних проваджень стосовно таких осіб Слідчим комітетом Російської Федерації», — цитує суддя отримане повідомлення.

Також у листі йдеться, що «з метою захисту інтересів РФ» проти Грєхової та її родичів «можуть бути введені персональні санкції».

Крім того, автори листа обіцяють, що Слідчий комітет Росії надасть «компетентну оцінку» діям суддів, націленим на «особисте збагачення та утиски прав АТ «Сбербанк» і будь-кого, хто має приналежність до Російської Федерації».

Водночас у «Сбербанку» ще 28 вересня заявили, що цей лист підроблений і установа не має до нього стосунку.

«Ми вважаємо, що подібні провокації є частиною спланованої кампанії одного з недобросовісних позичальників із метою дискредитації банку. За фактом підробки листа та підпису банк звернувся до правоохоронних органів України для проведення розслідування. Банк припускає, що подібні звернення можуть бути направлені й до інших установ, тому просить посадових осіб оперативно інформувати банк про такі випадки», — йдеться у заяві банку.

Як повідомлялося, апеляційний суд Києва видав дозвіл на стягнення з російських державних банків, які працюють в Україні, близько 140 мільйонів доларів для виконання рішення Гаазького арбітражу щодо компенсації 17 компаніям втрат від анексії Криму.

Раніше у «Сбербанку» Росії повідомили, що не збираються ліквідовувати своє українське представництво, адже це не має сенсу, бо через українські санкції банк не зможе вивести свої кошти.

Пов`язані новини