Двоє свідків у справі українського політв’язня Павла Гриба не змогли пояснити розбіжності у своїх свідченнях на стадії слідства та під час судового засідання.

На засіданні, яке пройшло в закритому режимі 29 листопада, батько Тетяни Єршової, яку, за даними слідства, Гриб схиляв до тероризму, Віктор Єршов заявив, що про друга своє доньки дізнався від дружини, а прізвище Гриб вперше почув під час допиту у ФСБ.

«Мені відомо тільки про факт знайомства, не більше», — сказав він.

Сторона обвинуваченя попросила у суду зачитати свідчення Єршова, які він дав 14 грудня 2017 року, через розбіжності.

«Він (Павло Гриб — ред.) на неї (Тетяну Єршову — ред.) сильно впливав, своїм захоплення політикою та націоналізмом», — зачитав прокурор слова Єршова.

На запитання, чи дійсно він говорив це, Віктор Єршов відповів: «Можливо».

Також обвинувач звернув увагу на розбіжності у свідченнях подруги Єршової Елеонори Вернер. Під час засідання суду 29 листопада вона заявила, що Єршова спілкувалася з Грибом за допомогою Skype. За її словами, спілкувалися вони на цікаві їм теми, обговорювали націоналізм, але «нічого серйозного в цьому не було».

«При мені вони обговорювали вірші, при мені була спокійна бесіда», — розповіла вона, додавши, що про виготовлення бомби нічого не знала.

Водночас в оприлюдненому протоколі допиту на стадії слідства Вернер говорить, що Гриб та Єршова були українськими націоналістами, а під час їхніх розмов Гриб казав, що вміє виготовляти бомбу.

Вернер підтвердила, що давала такі свідчення, але на всі уточнюючі запитання вона говорила «не пам’ятаю», «в мене не затрималося це в голові».

Як повідомляє «Кавказский узел», наступні засідання у справі Гриба призначені на 6 та 12 грудня. Суд планує, що на цих засіданнях буде завершено наведення доказів.

Нагадаємо, Гриба звинувачують у тому, що він схиляв подругу — 18-річну Тетяну Єршову із Сочі — скоїти теракт. Українця затримали влітку 2017 року в Білорусі та вивезли до Росії.

Раніще на суді у справі Гриба свідок з боку обвинувачення частково відмовилася від своїх попередніх слів та дала свідчення на користь українця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. 

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Поділитись: