Джакарта стала найзабрудненішим містом світу. Це могло спричинити проблеми зі здоров'ям президента Індонезії

Швейцарська компанія IQAir протягом останніх тижнів фіксує погіршення якості повітря у столиці Індонезії Джакарті. 9 серпня столиця очолила рейтинг найбільш забруднених міст світу. Це могло стати причиною виникнення кашлю у президента країни Джоко Відодо.

Про це пише CNN.

Міністри цієї країни розповіли, що Відодо бореться з кашлем, і припускають, що він міг виникнути через забруднення повітря у Джакарті. Однак причину проблем зі здоров’ям очільника країни досі встановлюють.

«Президент Джоко Відодо попросив зробити конкретні кроки для боротьби із забрудненням повітря протягом тижня. Він кашляв майже чотири тижні й сказав, що ніколи такого не відчував», — заявив міністр туризму та креативної економіки Індонезії Сандіага Уно.

Зокрема, індонезійський лідер говорив про перевірку викидів автомобілів і заохочення людей до дистанційного формату роботи. Окрім того, розглядається запровадження податку за забруднення довкілля.

Міністр охорони здоров’я Буді Гунаді Садікін запевнив, що відомство посилюватиме контроль серед населення країни, аби перевірити, чи не спостерігалося зростання легеневих і респіраторних захворювань, зокрема астми, у сильно забруднених районах.

За даними IQAir, з травня Джакарта постійно входить до переліку 10 найбільш забруднених міст світу.

Так, в одному з районів міста вже тривалий час фіксують забруднення повітря через місцеві фабрики, електростанції, що працюють на вугіллі, та затори на дорогах, які сприяють утворенню смогу.

У 2019 році 32 жителі столиці подали цивільний позов проти влади за те, що вона не вжила заходів для контролю над забрудненням повітря. Вони виграли справу. Суд визнав, що уряд порушив закони країни про охорону довкілля. Високопосадовців закликали встановити національний стандарт якості атмосферного повітря.