Колишній міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон має усі шанси з великим відривом перемогти свого суперника чинного главу МЗС Джеремі Ханта у боротьбі за пост лідера Консервативної партії й стати наступним прем’єр-міністром Великої Британії.

Про це свідчать результати опитування YouGov, пише Bloomberg.

За даними соціологів, Джонсона підтримують 74% членів Консервативної партії, а Ханта — на 26%. 

Також результати дослідження свідчать про те, переважна більшість із 160 тисяч членів Консервативної партії не вірять у заяву Ханта про те, що він зможе вивести Британію з Європейського Союзу без угоди.

Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп висловив свою підтримку Борису Джонсону в боротьбі за крісло прем’єр-міністра. Також Трамп порекомендував не виплачувати відступні Брюсселю за невиконання зобов’язань перед ЄС у зв'язку з Brexit, а вже 9 червня стало відомо, що Борис Джонсон у разі обрання на пост глави уряду не має наміру платити Євросоюзу відступні за Brexit, поки не доб’ється прийнятних умов виходу.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: