Новий прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон обіцяє укласти нову угоду про Brexit, яка дозволить Сполученому Королівству бути «чудовими партнерами» з країнами Євросоюзу, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки.

Про це він заявив після його офіційного призначення на пост прем’єр-міністра королевою Єлизаветою II, передає ВВС.

«Ми повернемо віру у нашу демократію та виконаємо обіцянки, дані урядом. Ми укладемо нову, кращу угоду, яка максимізує можливості Брекзиту та дозволить нам бути чудовими партнерами з європейськими країнами, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки. Я впевнений, що за 90 днів ми це зробимо», — заявив Джонсон.

Він також сказав, що гарантує 3,2 мільйонам європейських громадян впевненість у тому, що вони зможуть жити на території Британії

Новий прем’єр-міністр Сполученого Королівства також впевнений, що їм вдасться укласти нову угоду без контролю на кордоні між Північною Ірландією та республікою Ірландія, бо «ми у жодному разі на це не погодимося».

«Але ми також маємо підготуватися до можливості виходу без угоди, якщо Брюссель не погодиться на нову угоду. Не тому, що ми хочемо, звичайно ні, але просто тому, щоб раціонально підготуватися до цього», – сказав Джонсон.

23 липня Джонсон виграв внутрішньопартійні вибори у глава МЗС Джеремі Ханта і став 77-м прем'єром Сполученого Королівства.

На наступний день, 24 липня, Королева Єлизавета II традиційно призначила лідера Консервативної партії Великої Британії Бориса Джонсона главою британського уряду.

Британія визначилась із новим лідером Консервативної партії та водночас прем’єр-міністром. Ім’я наступника Терези Мей, яка сьогодні залишає посаду, Бориса Джонсона, офіційно оголосили пообіді 23 липня. І таке рішення нікого не здивувало. Джонсон обійшов свого основного конкурента, чинного міністра закордонних справ Джеремі Ганта. Йому пророкували перемогу від початку прем’єрських перегонів, на підтримку кандидатури Джонсона виступав навіть американський президент Дональд Трамп. Хто такий Борис Джонсон і чого чекати від нього Великій Британії?Читайте у матеріалі Громадського.

Поділитись: