Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон після парламентських виборів заявив, що його уряд отримав мандат на реалізацію виходу зі складу Євросоюзу (Brexit).

Про це повідомляє Reuters.

За словами Джонсона, результати виборів дають можливість уряду не просто виконати Brexit, а й об’єднати країну.

За даними екзит-полів, очолювана Джонсоном Консервативна партія здобуває перемогу й отримує більшість за підсумками виборів до парламенту Великої Британії. Відтак консерватори можуть отримати 326 крісел у 650-місному парламенті. Головні суперники консерваторів — Лейбористська партія — отримують лише від 193 до 199 місць.

У попередньому скликанні парламенту у консерваторів було 317 мандатів, у лейбористів — 262 місце.

«Дякую кожному по всій країні, хто голосував, хто працював волонтером, хто став кандидатом. Ми живемо в найвеличнішій демократії у світі», — заявив Джонсон.

Президент США Дональд Трамп вже привітав Джонсона з перемогою на виборах.

«Це виглядає як велика перемога Бориса», — написав Трамп у Twitter.

Борис Джонсон і його Консервативна партія виступають за якнайшвидший вихід Британії з ЄС. Позачергові вибори до парламенту були призначені за пропозицією самого Джонсона після того, як попереднє скликання відмовився підтримати запропоновану їм угоду про Brexit.

Нагадаємо, Європейський Союз погодив відстрочку Brexit до 31 січня 2020 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile