Те, що в економічній програмі Зеленського та його партії «Слуга народу» немає конкретних рішень стало наслідком швидкого формування економічної команди, яке відбулося протягом декількох тижнів. Більш конкретні економічні рішення слід шукати в коаліційній угоді.

Про це повідомив головний економіст ЄБРР Сергій Гурієв в інтерв’ю Громадському.

За його словами, в програмі президентської партії «Слуга народу» немає деталей про майбутню монетарну та фінансову політику, водночас увага там у більшій мірі акцентується на боротьбі з корупцією та на судовій реформі.

«Як саме, наприклад, проводити земельну реформу, які потрібні зміни в податковій системі. Та в цілому на цьому етапі не так уже й важливо, щоб програма була дуже конкретною. Не забуваймо, що це все було написано нашвидкуруч, що економічна команда сформована протягом декількох тижнів, тому не дивно, що наразі немає більшої конкретики», — повідомив Гурієв.

Він зазначив, що деталі майбутньої економічної політики нової влади доцільніше вказувати у коаліційній угоді, яку укладуть вже після виборів.

«Головний, не зовсім економічний елемент — боротьба з корупцією, реформа судової системи. Це справді найважливіше, що потрібно Україні сьогодні. Якщо партії «Слуга народу» вдасться різко поліпшити ситуацію з незалежністю і компетентністю судів та боротьбою з корупцією, це буде найбільшим внеском в економічний розвиток України», — додав Гурієв.

Нагадаємо, що згідно з останніми соціологічними опитуваннями, проведеними групою «Рейтинг» лідером передвиборчої гонки залишається партія «Слуга народу» — її підтримують 47% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.

Поділитись: