Криза, яку викликала пандемія коронавірусу, може призвести до найбільшого падіння французької економіки з часів Другої світової війни.

Про це повідомив міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер, передає The New York Times.

«До цього найгірший показник економічного зростання, якого Франція досягала з 1945 року, був у 2009 році, після великої фінансової кризи, і склав «мінус» 2,2% ВВП. Напевне, що цьогоріч ми будемо набагато нижче цієї межі», — повідомив Ле Мер.

Відповідно до статистичних даних, від часу запровадження карантину у країні 17 березня, економічна активність у країні впала на 35%. Очікується, що кожен місяць простою через карантин коштуватиме близько 3% ВВП Франції.

Раніше очільниця МВФ заявила, що у світі почалася нова економічна криза.

Востаннє світова економічна криза наставала у 2008-2009 роках. Тоді її спровокував обвал на фондових ринках США через банкрутство декількох великих фінансових компаній та неплатоспроможності людей, які взяли іпотечні кредити.

Через крах на фондовому ринку світова економіка у 2008 році зросла на 1,8% (проти 4,3% у 2007 році), а у 2009 році економіка світу впала на 1,67%). Економіка України у 2008-2009 році також постраждала та скоротилася: у 2009 році падіння ВВП склало 14,7% (за даними Світового банку).

Напередодні про початок світової кризи повідомляв голова Організації економічного співробітництва та розвитку Анхель Гурріа. Він заявив, що коронавірус став для світової економіки більшим шоком, ніж криза 2008-2009 років.

Про ймовірний початок економічної кризи заявляла і колишня голова МВФ, а нині голова Європейського центробанку Крістін Лагард.

Поділитись: